Kõndimine on üks parimaid liikumisviise, mida saad oma kehatüve ja vaagnapõhja heaks teha. Sealjuures on mõned nüansid, mida jälgides saad seda veelgi paremini teha. Jagan sulle mõned soovitused, kuidas kõndimismustreid jälgida ja tavapärasest erinevalt liikuda.
Alusta jalgadest – jalad otseks.
Jalad väljapoole kõndides mõjutab see muster suure varba liigeseid, hüppeliigeseid, põlvi ja puusi. Hea uudis on see, et kui tasapisi mustrit muuta, siis tulevad kaasa nii jalalaba liigesed, hüppeliigesed, põlved kui ka puusad ning see aitab kaasa ülejäänud keha hästi toimimisele.
Koos kitsaste ninaosadega ja jäikade taldadega jalatsitega võib see muster kaasa aidata ka jalanuki (hallux valgus, bunion) tekkele. Kitsas ninaosa lükkab suurt varvast üha rohkem väikse varba poole ja see võib olla üks mõjutajatest, miks suure varba juurde nukk tekkima hakkab.
Jalalabad väljapoole kõndimine muudab seda, kuidas su jalalihased kasutust saavad. Kui jalad on otse, saavad säärelihased ja puusapainutajalihased võimaluse iga sammuga veidi pikeneda.
Kas siis jalad väljapoole kõndimine on alati halb?
Üldsegi mitte – mõnel juhul võib see väga kasulikuks osutuda, näiteks libedatel pindadel vms. Samas igapäevase mustrina ei ole see lihtsalt kõige otstarbekam.
Pane tähele! Muuda seda mustrit kindlasti järk-järgult – pigem mõõda muutusi kuudes, mitte päevades. Nii saavad ülejäänud liigesed ja lihased rahulikult kohaneda ja muutustega toime tulla.
Kui soovid konkreetseid harjutusi või mõnel jalavaevuste vähendamise koolitusel osaleda, siis liitu uudiskirjaga või kirjuta mulle kiri@riinaarund.com ja lepime sessiooni kokku.
1 thought on “Seistes ja kõndides jalad otseks”
Comments are closed.