Miks ma jalgade veebiseminari teen?

Kui keegi oleks mulle mõned aastad tagasi öelnud, et ühel päeval (pigem noortele inimestele suunatud) jalgade koolitust teen, siis oleks ma ta kuu peale saatnud.

Esiteks polnud mul veebikoolituste tegemise vastu vähimatki huvi…

Teiseks elasin ma oma jalgadega seotud probleemidega teadmises, et kui ma ortopeedilisi taldu kasutada ei taha, siis polegi midagi teha. Tuleb leppida, et ma pikki vahemaid kõndida ei saa, joosta ei saa ja ainus trenn, mida peaksin tegema, on ujumine (mis mulle ausaltöeldes isegi eriti ei meeldi).

Diastaasi ja vaagnapõhja teemadesse süvenemisel jõudsin ikka ja jälle selleni, kui tähtis on kehatüve taastumise ja tugevdamise protsessi juures igapäevane liikumine ja just kõndimine. Samuti jõudsin üha rohkem arusaamiseni, et kõik ongi omavahel seotud. Keha on tervik ja kuigi vahel on vaja väga spetsiifilise osaga kehast tegeleda, siis tegelikult tuleb vaadata ja meeles pidada suurt pilti.

Jalgade toimimise parandamiseks alustasin väikestest igapäevastest harjutustest ja viimastel aastatel olen käinud mitu korda 21 km kõndimas ja mu jalad võimaldavad mul igapäevaselt rohkem erinevatel viisidel liikuda kui kunagi varem.

Kõik on omavahel seotud

Nii ongi – kõik meie kehas on omavahel seotud. Jalgade heaolu mõjutab ülejäänud keha ja vastupidi. Jalad on vundament, millel on väga tähtis roll liikumismustrites, mõjutades kõike, mis toimub jalgadest ülevalpool – sh põlvedes, puusades, vaagnapõhjas, keha keskosas ja kaelas.

Võid seda vaadata kahel viisil:
1) oot, misasja, pean terve kehaga tegelema, et jalgade heaolu parandada?
või
2) oo, väga äge, kõik väiksed muutused, mida ükskõik millisele osale oma kehast teen, aitab mul ennast oma kehas paremini tunda. Millal ma alustan?

27.06.2020 toimuv jalgadest alustamise veebiseminar sobib muu hulgas suurepäraselt esimesteks katsetusteks, kuidas ennast oma kehas paremini tunda. Teine hea uudis on see, et sul ei pea selleks jalgadega üldse probleeme olema, et veebiseminarist kasu saada. Kui oled täiesti tavaline inimene, kes on pigem ühetaoliste liikumisharjumustega, kasutanud aasta(kümne)id täiesti tavalisi jalatseid ja kõndinud peamiselt asfaldil, siis sobib see koolitus sulle suurepäraselt.

Millal toimub? 27.06 kell 11-13, järele vaadatav
Osalustasu? 25€ kuni 25.06. Kiire tegutseja boonuse saad registreerides kuni 21.06. Hiljem registreerides (järelvaatamine) on tasu 35€
Kus toimub? Online, zoom vahendusel
Kuidas registreeruda? www.fienta.ee/alustajalgadest

Suuremat osa jalaprobleemidest on võimalik teadliku tegevusega ennetada või leevendada. Sellepärast teemegi koolitusel läbi erinevaid harjutusi nii jalgadele kui kogu kehale.

Harjutused on lihtsad ja kergesti igapäevaellu integreeritavad, mistõttu on sul nende järjepidev tegemine lihtsam kui kunagi varem. Harjutused aitavad kaasa jalavaevuste ennetamisele, probleemide vähendamisele ja liikuvuse taastamisele. Lisaks aitab see kaasa ka kõnnimustri ja tasakaalu paranemisele.

Sul on küsimusi?

Igasuguste küsimuste, kõhkluste ja kahtluste korral kirjuta mulle kiri@riinaarund.com või võta minuga ühendust sotsiaalmeedias (IG @riina.arund ja FB @tegutse.ee)