Mõnikord võib sul tekkida tunne, et muudkui teed trenni teatud eesmärgi nimel, aga midagi kuigi palju ei muutu. Justkui kõik on õigesti, kehas on õige tunnetus ja pigem ei saa aru, et midagi valesti võiks olla.
Siis võta ette peegel või mõni liikumise juhendaja, kes sulle tagasisidet annab. Võib-olla on midagi siiski teisiti kui sulle alati on tundunud.
Vahel on kehal vaja välist abi ja tagasisidet, et mõnest “pimedast nurgast” teadlikuks saada. “Varjatud muster” on selline liikumine, mida inimene mingil põhjusel ise ei tunneta. Nt võib see olla aastate jooksul nii sisse harjunud liikumismuster, et see on keha jaoks saanud tavapäraseks.
Mida teha, et neist mustritest teadlikuks saada?
Üks võimalusi on kasutada kõrvaltvaataja abi – treener, füsioterapeut, kiropraktik vm liikumise valdkonnas pädev spetsialist. Nemad saavad aidata liikumisel toimuvat jälgida ning soovitada, mida võiks eesmärkide saavutamiseks teisiti teha. Kui ise juba teadlikum oled, saad kasutada lihtsalt teist silmapaari, mis ei ole tingimata spetsialisti oma.
Kui esimene variant ei ole saadaval, siis on väga edukalt võimalik kasutada muid vahendeid:
- otsese tagasiside jaoks nt peeglit harjutuste tegemise ajal.
- Abiks on ka teised abivahendid – joogaplokid, joogarihm, raskused jne.
- Samuti on võimalik oma tegevust pildistada või filmida, kuid siis ei saa liikumist kohe käigu pealt muuta. Küll aga aitab see mustreid avastada.
Korsetilihased ei paista otseselt välja ja keha tunnetamine on siinjuures väga oluline oskus. Varasematest harjumustest pärit mustrid on kiired abiks tulema, kui soovitud lihased oma tööd veel nii hästi teha ei suuda. Just seetõttu on igasuguste liikumisega seonduvate probleemide, sh diastaasi, vaagnapõhja probleemide puhul ja süvalihaste teadlikul treenimisel varjatud mustrite jälgimine ja nendega tegelemine eriti tähtis.
Kui vajad oma mustrite leidmisel abi, võta minuga ühendust ja kirjuta mulle kiri@riinaarund.com